Koronavirüs Önlemleri

Koronavirüsüne (COVID-19) karşı sitemizde alınan önlemlerle ilgili bilgileri bağlantıdaki Koronavirüs Önlemleri sayfamızda bulabilirsiniz.

26 Mart 2020

Yönetim Kurulu Başkanlığı

2020 Yılı Tahmini İşletme Projesi

”2020 Yılı Tahmini İşletme Projesi”ne bağlantıdan erişebilirsiniz.

2020 YILI TAHMİNİ İŞLETME PROJESİ

13 Aralık 2019

Yönetim Kurulu Başkanlığı

Site Yönetim Planından Ada Yönetim Planına Geçme Mektupları İcmali

Site yönetim planından ada yönetim planına geçilmesi kapsamında toplanan ıslak imzalı mektupların icmali ile blok bazındaki durumunu gösterir dosyayı bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

ADALARA BÖLÜNME MEKTUP İCMALİ

07 Ekim 2019

Yönetim Kurulu Başkanlığı

Sayfa Güncellemesi

Çeşitli erişim bilgileri ile teknik servis ve tedarik noktalarına ait detayları bulabileceğiniz sayfa güncellendi.

Site Yönetim Kurulu

Site Yönetim Planından Ada Yönetim Planına Geçilmesi

Sayın Kat Maliki,

İzmir 700 Konut Oyakyamaçevler sitesi iskâna açılalı on yıl olmuştur. Teslim aldığımız tarihten itibaren sitemiz OYAK tarafından oluşturulan Toplu Yapı Yönetim Planı esasları doğrultusunda bugüne kadar yönetilmeye devam edilmiştir. Ancak ada bazında ihtiyaçlar farklılaşmasına rağmen halen uygulanmakta olan yönetim planı müsaade etmediği için ada bazında iş ve hizmetler için ayrı kayıt tutulmamakta farklı aidat uygulanamamaktadır. Örneğin; birçok blokta dış cephe mantolama levhalarından ve yağmur oluklarından kaynaklanan izolasyon sorunlarını gidermek, ayrıca sitemizin ihtiyacı olan dış cephenin onarımı ve boyanması maksadıyla başlatılan çalışma, kendi bloklarında sorun olmadığını düşünen sakinlerin tepkileri, yorumları, dilekçeleri, tehditleri, ithamları, iftiraları vb. nedenlerle durdurulmak zorunda kalınmıştır.

Site yönetim planı gereğince, yönetim kurulu kararları en az üç kişinin onayı ile alınmakta ve yapılacak küçük çaplı onarımlar haricinde onarım kararı almak zor olmaktadır. Adaların ihtiyaçları farklılık gösterdiği için genel onarım kararı almak mümkün olamamaktadır. Yönetim ofisi olarak kullanılan kapıcı dairelerinin 5 kişilik kurul için yetersiz olmasının yanında taşınma durumlarında bloklarda uzlaşı çıkmamaktadır. Site menfaatleri yerine blok/ada menfaatleri ön plana çıkmaktadır. Bütün bunların sonucu olarak verimlilik azalmakta ve tasarruflu davranılamamaktadır. Adalara ayırıldığı takdirde yerinden yönetim olacak, karar alma süreci hızlanacak ve ada menfaatleri ön plana çıkacaktır.

634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanununun 19 uncu maddesinde yer alan ‘’Kat Malikleri, ana gayrimenkulün bakımına ve mimari durumu ile güzelliğini ve sağlamlığını titizlikle korumaya mecburdurlar. Kat maliklerinden biri, bütün kat maliklerinin beşte dördünün rızası olmadıkça ana gayrimenkulün ortak yerlerinde inşaat, onarım ve tesisler değişik renkte dış badana ve boya yaptıramaz. Ancak, ortak yer ve tesislerdeki bir bozukluğun ana yapıya veya bağımsız bir bölüme veya bölümlere zarar verdiğinin ve acilen onarılması gerektiği veya ana yapının güçlendirmenin projesine ve tekniğine uygun biçimde yapılması konusunda kat maliklerinin rızası aranmaz.’’ ibareleri ve yönetim planımızın 4 üncü maddesinde yer alan Yönetim Planı toplu yapı kapsamındaki bütün kat maliklerini bağlar. Yönetim Planının değiştirilebilmesi için toplu yapı temsilciler kurulu üyelerinin temsil ettikleri bağımsız bölümlerin tamsayısının beşte dördünün oyu şarttır.’’ ibarelerinin getirdiği sınırlamalar nedeniyle bazı önemli konularda işlem yapılamamaktadır.

Sitemizin geçmiş on yılına bakıldığında değişik zamanlarda çeşitli sorunların ortaya çıktığı ancak sorunların yukarıda belirtilen nedenlerle geçiştirildiği bilinmektedir. Ancak, artık sitemiz on yaşındadır ve sorunların geçiştirilmesi bölgedeki değerimizin korunması ve yapısal sağlamlığının korunması bakımından mümkün değildir.

Bu maksatla; site bazında yönetim planından vazgeçilerek ada bazında yönetim planına geçilmesinin daha faydalı olacağı değerlendirilmektedir. Yukarıda belirtilen hususlar ışığında bireysel değerlendirmenizi yaptıktan sonra site bazında yönetim planından vazgeçilerek ada bazında yönetim planına geçilmesi konusundaki kararınızı ilgili kutucuğa işaretleyip ıslak imzalı olarak Yönetim Kuruluna göndermeniz gerekmektedir. Oluşacak sonucun hepimiz için hayırlı olmasını dileriz. Bu konuda kararınızı belirten imzalı metni en kısa zamanda yönetime iletmeniz önemlidir. Saygılarımızla

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

08.08.2018

 

SİTE YÖNETİM PLANINDAN ADA YÖNETİM PLANINA GEÇİLMESİNE AİT KARAR TUTANAĞI

İzmir İli Karşıyaka İlçesi, İzmir Yamaçevler 700 Konut Toplu Yapı Yönetim planının kapsam bölümü madde 1’de yer alan ‘İzmir İli Karşıyaka İlçesi Şemikler mahallesi sınırları içerisinde İzmir Yamaçevler 700 Konut ‘’25068/5(3 Blok içerisinde 132 konut),25078/1(2 blok içerisinde 80 konut),25079/3(4 Blok içerisinde 138 konut),25070/1(4 Blok içerisinde 142 konut) ve 25090/1(5 Blok içerisinde 208 konut) ‘’numaralı imar ada parselleri üzerinde yetkili Belediyece onaylı yerleşim planı ve uygulama projelerine göre yapılmış altyapı tesisleri, ortak kullanım yerleri, tesisler ve bunların yönetimi bakımından birbiri ile bağlantılı birden çok bağımsız bölümü kapsayan İzmir Yamaçevler 700 Konut Toplu Konutları Kat Mülkiyeti Kanununun(KMK) ve ilgili diğer yasaların emredici kuralları saklı kalmak koşuluyla bu ‘’Yönetim Planına göre yönetilir ‘’ ibaresinin ve bahse konu Yönetim Planı içerisinde yer alan site bazında yönetim uygulamasına ait benzeri bütün ibarelerin ada bazında yönetim uygulamasına cevap verecek şekilde değiştirilmesine ait nihai kararım aşağıdaki kutucuğa işaretlenmiştir.

Ada bazında yönetime geçilsin :

Site Bazında Yönetime Devam Edilsin :

KAT MALİKİNİN :

Adı Soyadı :

İmzası :

 

Not 1. Adalara bölünme konusunda eylül ayında adalarda toplantı düzenlenecektir.
2. Karar tutanağının ekim ayı sonuna kadar yönetime ıslak imzalı olarak ulaştırılması gereklidir.

Uydu Sistemi Hakkında

Sayın Site Sakinleri;

1. Sitemizdeki TV/Uydu sistemlerinin bakım ve arıza onarımları için ‘’BAŞKENT ELEKTRONİK ŞİRKETİ” ile anlaşılmış olup, 15 MART 2018 tarihinden itibaren bahse konu şirketten hizmet alınacaktır. Başka bir şirket veya teknik servis ortak alanlardaki TV/Uydu sistemlerine müdahale etmeyecektir.

2. Eve servis çağrıldığında malzeme bedeli hariç olmak üzere servis ve ilave hat çektirme ücretleri 2020 itibariyle aşağıda belirtildiği şekildedir.

  • Servis Ücreti: 50 TL.
  • İlave Hat Çektirme Ücreti: 90 TL.

3. BAŞKENT ELEKTRONİK İletişim Tlf: 0 535 610 08 68 (MELİH BEY)

06.05.2020

Yönetim Kurulu Başkanlığı

Çöplerin Alınması ve Temizlik Hizmetleri

ÇÖPLERİN ALINMASI VE TEMİZLİK HİZMETLERİ:

1. SİTEMİZDE ( 18 BLOK, 36 GİRİŞ ) ÇÖPLERİN ALINMASI VE TEMİZLİK HİZMETİ 6 (ALTI) PERSONEL TARAFINDAN SAĞLANMAKTADIR.

2. ÇÖPLERİN ALINMASI : HERGÜN (PAZAR GÜNÜ, MİLLİ BAYRAMLAR, DİNİ BAYRAMLARIN 1. VE 3. GÜNLERİ HARİÇ(*)) 08:30 – 09:30 SAATLERİ ARASINDA SAĞLANMAKTADIR. ÇÖPLER SİTE SAKİNLERİ TARAFINDAN AĞZI KAPATILMIŞ, SIZDIRMAZLIĞI SAĞLANMIŞ ÇÖP TORBALARI İLE KAPI ÖNLERİNE EN GEÇ SAAT: 08:00’A KADAR BIRAKILMIŞ OLMALIDIR. KÖTÜ KOKULARI VE ÇİRKİN GÖRÜNTÜYÜ ÖNLEMEK MAKSADIYLA KAPI ÖNLERİNE AKŞAMDAN VEYA ÇÖP TOPLANMAYACAK GÜNLERDE ÇÖP BIRAKILMAMALIDIR.

3. TEMİZLİK : YILLIK TEMİZLİK PLANI ESASLARINA UYGUN OLARAK;

A. BLOKLARIN GİRİŞ VE ARA KAT HOLLERİNİN TEMİZLİĞİ HAFTADA 1 KEZ,
B. BLOK MERDİVENLERİ HAFTADA 1 KEZ,
C. YANGIN MERDİVENLERİ FERFORJE ARAÇ GİRİŞ VE YAYA GİRİŞ KAPILARI HER AY’IN 1. HAFTASI,
D. ASANSÖRLER HAFTADA 1 KEZ,
E. BLOK ÇEVRESİ, ÇİMLER, PARK VE OTOPARKLAR HAFTADA 1 KEZ,
F. ÇÖPLERİN ALINMASI HERGÜN (*)
* (İHTİYAÇ HALİNDE ÇÖPLER ALINDIKTAN SONRA ASANSÖR, MERDİVEN VE GİRİŞ ZEMİNLERİ PASPAS İLE TEMİZLENECEKTİR.),
G. BODRUM KATLARI HER AY’IN 2. HAFTASI 1. GİRİŞLER, HER AY’IN 3. HAFTASI 2. GİRİŞLER,
H. KAPICI DAİRELERİ HER AY’IN 4. HAFTASI,

YAPILMAKTADIR.

4. ÇÖPLERİN ALINMASI VE TEMİZLİK HİZMETİ SAĞLANMASI SİTE YÖNETİM KURULU UHDESİNDE SAĞLANMAKLA BİRLİKTE, TÜM SİTE SAKİNLERİ VE BLOK YÖNETİCİLERİNİN DENETİMİNDEDİR.

5. KONU İLE İLGİLİ TESPİT EDİLEN HUSUSLARI VE YAPICI ELEŞTİRİLERİNİZİ TELEFON, E-POSTA VE BİZZAT SİTE YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA GELEREK BİLDİREBİLİRSİNİZ.

01.02.2017
Yönetim Kurulu Başkanlığı

Sosyal Sorumluluk Projesi

Her Apartman ile Bir Öğrenci Okutuyoruz…

sosyals1

sosyals2

sosyals3

Doğalgaz Sensör Temini

Sayın Site Sakinleri;

1. MUTFAK TAVANINDA BULUNAN DOĞALGAZ ALARM SENSÖRÜ GEÇEN 5 YIL İÇERİSİNDE YURTDIŞINDAN İTHALAT YAPAN BİR FİRMADAN TEMİN EDİLİYORDU. ANCAK EKİM 2013’DE ÜRETİCİ FİRMA ÜRETİM YAPMADIĞINDAN ARTIK TEMİN EDİLEMEYECEĞİ İTHALATÇI FİRMA TARAFINDAN YÖNETİME BİLDİRİLDİ.

2. İÇ PİYASADAN DA TEMİN EDİLEMEDİĞİNDEN ARIZALI SENSÖRLERİN ONARIMI İÇİN TAYVAN’DAN YEDEK PARÇA GETİRTİLEREK BİR KISIM SENSÖRÜN ONARIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. SON OLARAK, ÇİN’DE DOĞALGAZ DEDEKTÖRÜ ÜRETEN BİR FİRMA İLE TEMASA GEÇİLEREK MUADİLİ DEDEKTÖR TEMİNİ İÇİN GİRİŞİMLERDE BULUNULMUŞTUR.

3. BU ARADA, ARIZALANAN DOĞALGAZ DEDEKTÖRLERİNİN BULUNDUĞU KATLAR KONTROL PANELİNDEN İPTAL EDİLEREK HEM SAKİNLERİN RAHATSIZ OLMASI HEM DE ASANSÖRLERİN GAYRİ FAAL HALE GELMESİ ENGELLENMEKTEDİR.

4. DOĞALGAZ SENSÖRLERİNİN TEMİNİ MÜTAKİP SİZ SAKİNLERE DUYURU YAPILACAKTIR.

11.01.2014

Yönetim Kurulu Başkanlığı

Kiraya Verenlerin Dikkatine

Sayın Site Sakinleri;

1. Kiracısı bulunan ev sahiplerinin kiracı değişimlerinde elektrik açma işlemleri esnasında DASK poliçe numarası istenmektedir.Bu nedenle Kredi borcu olanların dask poliçeleri bildiğiniz gibi OYAK tarafından her yıl yapılmaktadır.

2. Borcu olmayan ev sahipleri ise kendileri yaptırmaktadır.

3. Oyak ile yapılan görüşmede; kredi borcu olan ev sahipleri elektrik açma esnasında bizzat Oyak Genel Müdürlüğünü arayarak ve mail adreslerine vererek DASK Police numaralarını gönderebileceklerini belirtiler.

Kat sakinlerinin bilgilerine sunulur.

05.02.2013

Yönetim Kurulu Başkanlığı

Kirada Oturanların Dikkatine

Sayın Site Sakinleri;

TEMSİLCİLER KURULUNUN AĞUSTOS 2012 TOPLANTISINDA ALINAN KARAR ÇERÇEVESİNDE ;

1. KİRADA OTURAN SAKİNLER SİTEDEN TAŞINMADAN ÖNCE

* SİTE YÖNETİMİNDEN “AİDAT BORCU YOKTUR”,

* BLOK YÖNETİCİSİNDEN “ SU BORCU YOKTUR” YAZISI ALACAKTIR.

2. 3 EYLÜL 2012’DEN İTİBAREN BU İKİ YAZI TAŞINACAK SAKİN TARAFINDAN GÜVENLİK GÖREVLİSİNE İBRAZ EDİLMEDEN TAŞINMA ARACININ SİTEYE GİRMESİNE VE TAŞINMANIN BAŞLAMASINA İZİN VERİLMEYECEKTİR.

3. HERHANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN HAFTA SONU VEYA TATİL GÜNLERİ SİTEDEN TAŞINACAK SAKİNİN DAHA ÖNCE BU YAZILARI ALMASI GEREKMEKTEDİR.

SİTE YÖNETİM OFİSİ BİLGİLERİNİ İLETİŞİM SAYFASINDA BULABİLİRSİNİZ.

30.08.2012

Yönetim Kurulu Başkanlığı

Klima Dış Üniteleri

Sayın Site Sakinleri;

1. SALON KLİMA DIŞ ÜNİTİ MUTFAK TARAFINA SICAK HAVA VERMESİNDEN DOLAYI ÖZELLİKLE YAZ DÖNEMİNDE SIKINTIYA NEDEN OLDUĞUNDAN 07 AĞUSTOS 2012 TARİHİNDE YAPILAN TEMSİLCİLER KURULU TOPLANTISINDA DIŞ ÜNİTİN YÖNÜNÜN İSTEYEN EV SAHİBİ TARAFINDAN DEĞİŞTİRİLEBİLECEĞİNE KARAR VERİLMİŞTİR.

2. SALON KLİMA DIŞ ÜNİTİ SALONDAN BALKONA ÇIKIŞ DUVARI ÜZERİNE (SU TAHLİYE BORUSU TARAFINA) ALINABİLECEKTİR.ANCAK BU ÜNİTE BALKON VEYA SALON DIŞ DUVARINA ALINMAYACAKTIR.

3. BORNOVA İKLİMSA TEKNİK SERVİSİ İLE GÖRÜŞÜLEREK MALZEME HARİÇ 140 TL.YERİNE 100 TL. KLİMA DIŞ ÜNİTİNİN YERİNİN DEĞİŞİM İŞLEMİNİN YAPILABİLECEĞİ ÖĞRENİLMİŞTİR. MEVCUT BAKIR BORU YETERLİ OLMAZSA MT.’Sİ 30 TL.OLMAK ÜZERE ÜCRETE İLAVE OLACAKTIR. DEĞİŞİM YAPILIRKEN MEVCUT TAŞIMA ASKILARI KESİLEREK TEKRAR KULLANILMAYACAKTIR.

4. AYRICA, DİĞER BİR FİRMA DA ; 75 TL ‘YE DEĞİŞİM YAPABİLECEĞİNİ UZ-ER KLİMA (0538 223 03 39- 0554 562 35 10) BEYAN ETMİŞTİR. BAKIR BORU İHTİYACI OLURSA METRESİ 25 TL.OLACAKTIR.

5. AYNI FİRMA TARAFINDAN, DEĞİŞİM YAPILDIĞINDA MEVCUT KLİMANIN İÇ-DIŞ ÜNİTELERİNİN BAKIMI 20 TL YE DEĞİŞİM YAPILMADAN AYNI BAKIM 40 TL’YE YAPILABİLECEKTİR.

6. SALON KLİMA DIŞ ÜNİTESİNİ DEĞİŞTİRMEK İSTEYENLER SİTE YÖNETİMİNE VEYA İKLİMSA TEKNİK SERVİNE (339 63 68) BAŞVURABİLİRLER.

30.08.2012

Yönetim Kurulu Başkanlığı

Not: Sayfada görüntülenmeyen alanlarla karşılaşırsanız lütfen sayfayı yenileyiniz.